https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/DSC06693-thumb429x133.jpg

Halowy Turniej Piłki Nożnej w Zakrzewie

Dnia 11.01.2014 zawodnicy rocznika 2004 uczestniczyli w Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Zakrzewie, organizowanym przez Football Academy „Fair- Play” Złotów.

Wszystkie mecze odbywały się na bardzo wysokim poziomie. A, że każdy trwał 12 minut, a w polu grało po 4 zawodników, to trzeba się było naprawdę nabiegać, gdyż akcje w błyskawicznym tempie przenosiły się spod jednej bramki do drugiej. Młodzi piłkarze dawali z siebie wszystko – a sił przybyło zwłaszcza po zjedzeniu ogromnych drożdżówek. Pomagały też, dawane czy to na gorąco podczas meczu, czy w przerwie w szatni, porady trenerów.

Nie zabrakło oczywiście, tak pomocnego i dodającego skrzydeł, głośnego dopingu licznie przybyłych kibiców. Padały piękne gole, ale o zdobycie bramki wcale nie było tak łatwo. Na szczególną uwagę zasługiwała wspaniała postawa wszystkich bramkarzy. O zaciętości gry może świadczyć zdobycie zwycięskiego gola w „półfinale” przez zawodnika Fair-Play I w ostatniej sekundzie meczu.

Wyniki:
Mecze w grupie:
Bambinis – Fair Play Złotów II 5:0 (br.: 5x Michał Kuskowski)
Bambinis- Wichniarek Poznań 3:1 (br. 2x Michał Kuskowski, 1x Marek Witkowski)
Bambinis- Polonia Jastrowie 0:2

Półfinał:
Bambinis- Wełna Rogoźno 1:1 (k. 0:2) (br. Igor Maliński)

Mecz o III miejsce:
Bambinis- Polonia Jastrowie 0:1

Ostatecznie zespół Wełny Rogoźno zajął 1 miejsce, 2 miejsce zajął gospodarz- Fair-Play Złotów. 3 miejsce wywalczyła Polonia Jastrowie. Akademia Bambinis prowadzona przez Trenera Piotra Kazirodka oraz Kierownika Leszka Witkowskiego uplasowała się na 4 miejscu.

Drużyny z pierwszej trójki otrzymały pamiątkowe puchary. Pamiątkowe statuetki wręczono także królowi strzelców – reprezentantowi Bambinis Trzcianka Michałowi Kuskowskiemu, który zdobył aż 6 goli! najlepszemu bramkarzowi – reprezentantowi Fair-Play II oraz MVP turnieju – reprezentantowi Wełny Rogoźno. Specjalne wyróżnienie fair-play odebrała też jedyna, grająca w Akademii Piłkarskiej A. Wichniarka, dziewczyna.

źródło: faf-play.pl

https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/Czarnków-Noworoczny-turniej-rocznik-2005-thumb429x123.jpg

Noworoczny Turniej Żaków w Czarnkowie

Dnia 12.01.2014 zawodnicy Bambinis rocznik 2005 pod wodzą Trenera Ryszarda Flitty wzięli udział w Noworocznym Turnieju Żaków w Czarnkowie.
Poza Bambinis udział wzięły zespoły Noteci Czarnków (czerwoni), Noteci Czarnków (biali), Radwana Lubasz, Football Academy Piła oraz  Drawy Krzyż.

Po czterech godzinach zażartej rywalizacji najlepsi okazali się młodzi piłkarze Radwana Lubasz. W grupie finałowej podopieczni Szymona Szweda pokonali czerwonych Noteci Czarnków (udany rewanż za porażkę w grupie eliminacyjnej) oraz młodych futbolistów z Piły. Najwięcej emocji dostarczył pojedynek o drugie miejsce, gdzie o zwycięstwie zadecydowała wspaniała dyspozycja Fabiana Kowalewskiego, który efektownie obronił dwa rzuty karne. Najlepszym strzelcem okazał się Filip Budaj z Lubasza. Gracze Bambinis zajęli dobre czwarte miejsce, następnie Drawa Krzyż oraz Noteć Czarnków (biali). Jednak zdaniem trenerów same uczestnictwo w Turnieju dla każdego zawodnika było sukcesem.

Wyniki

gr.A

Noteć Czarnków (czerwoni) – Radwan Lubasz 1:0
Noteć Czarnków (czerwoni) – Drawa Krzyż 2:0
Drawa Krzyż – Radwan Lubasz 3:1

gr.B

Noteć Czarnków (biali) – Football Academy Piła 0:5
Noteć Czarnków (biali) – AP Bambinis Trzcianka 1:1
AP Bambinis Trzcianka – Football Academy Piła 1:1

runda finałowa:

(o miejsca 1-3)
Radwan Lubasz – Noteć Czarnków (czerwoni) 2:0
Radwan Lubasz – Football Academy Piła 2:0
Noteć Czarnków (czerwoni) – Football Academy Piła 1:1 (karne 2:1)

(o miejsca 4-6)

AP Bambinis – Drawa Krzyż 0:0
AP Bambinis – Noteć Czarnków (biali) 5:1
Drawa Krzyż – Noteć Czarnków (biali) 1:1

ostateczna kolejność:

1. Radwan Lubasz – Kacper Prokopiuk, Hubert Stachowski, Kacper Oelke, Cezary Ozorkiewicz, Filip Matusiak, Franciszek Pawłowski, Antoni Sosnowski, Fabian Cichorek, Ksawery Kotliński, Filip Budaj, trener Szymon Szwed

2. Noteć Czarnków (czerwoni) – Mateusz Sikora, Paweł Bukowski, Mateusz Dziabas, Wiktor Kulikowski, Fabian Kowalewski, Patryk Albin, Michał Żwawiak, Piotrek Mikołajewski, trener Patryk Dziabas

3. Football Academy Piła – Michał Lorenc, Jasiu Kokoszyński, Franek Kandula, Stasiu Zgaiński, Bartek Burka, Janek Stasiak, Kuba Gogulski, Nikodem Balcewicz, Kuba Giś, Krzysiu Nowak, trener Przemysław Fillinger

4. Akademia Piłkarska Bambinis Trzcianka – Karol Grześ, Alan Witulski, Michał Kuskowski, Michał Wieczorek, Piotr Urban, Kacper Szczudło, Alex Mleczak, Szymon Warykasz, Szymon Siadak, Franciszek Tzaros, Radosław Majka, Jakub Klimas, trener Ryszard Flitta

5. Drawa Krzyż – Dawid Pelechacz, Hubert Stróżyna, Adrian Pintera, Dominik Guścin, Sebastian Stróżyna, Wojciech Krajewski, Wojciech Świnoga, Rafał Walter, Kacper Dadej, Bartosz Duniecki, trener Mateusz Małecki

6. Noteć Czarnków (biali) – Kacper Czaplewski, Kacper Jakubek, Patryk Masłek, Michał Olek, Maciej Pryszczewski, Bartek Jacek, Grzegorz Polanowski, Kacper Mula, trener Patryk Dziabas.

źr.: Akademia Sportowa Fun, Noteć Czarnków

https://bambinis.pl/wp-content/uploads/ether/DSCN26651-thumb429x273.jpg

Dieta dla małych sportowców cz. 2

Od 7 stycznia 2014 Akademia Bambinis rozpoczęła przygotowania do następnej rundy w ligach Żak, Orlik oraz innych towarzyskich rozgrywkach, których w tym roku zapowiada się bardzo dużo.

W poprzednim materiale dotyczącym odżywiania przedstawiliśmy najważniejsze składniki, które są niezbędne do prawidłowego rozwoju fizycznego sportowca.
DIETA DLA MAŁYCH SPORTOWCÓW

Dzięki materiałom z Extra Time przygotowaliśmy kilka wskazówek dotyczących odżywiania oraz prezentujemy jak przygotować naturalny napój izotoniczny, który każdy zawodnik powinien mieć podczas treningu oraz koktajl witaminowy, który najlepiej spożyć po treningu.

Co pić w czasie i po treningu? Możecie się opierać na gotowych produktach dostępnych w sklepie. Ale równie dobrze możecie przygotować napój izotoniczny domowej roboty. Co jest do tego potrzebne? O tym mówi Dietetyk sportowy Pani Jagoda Podkowska.

Składniki:
woda mineralna
miód
cytryna/grejpfrut
imbir
sól morska gruboziarnista

Sposób przygotowania (200 ml):
Przygotowanie rozpocznij od dodania do wody łyżeczki miodu (źródło cukru) i szczypty soli (bo w trakcie treningu wypacasz sód). Cytrynę przekrój na pół i wyciśnij sok do szklanki. Następnie skrój dwa plastry imbiru (działanie przeciwzapalne) i wrzuć do szklanki.

Taki napój najlepiej przygotować na ok. 2 godziny przed treningiem, żeby wszystkie składniki mogły się ze sobą „przegryźć”.

Po intensywnym wysiłku fizycznym należy dostarczyć organizmowi odpowiednich składników do regeneracji mięśni. Świetnym rozwiązaniem jest koktajl na bazie jogurtu, który można przygotować samemu. Co jest do niego potrzebne? zobacz materiał wideo! 

Składniki:
jogurt naturalny, kefir lub mleko migdałowe
owoce (np. banany, kiwi)
migdały
rodzynki
sezam
wiórki kokosowe
miód lub syrop z agawy

Sposób przygotowania (400 ml):
Przygotowanie rozpoczynamy od wsypania do blendera twardych składników, jak migdały. Następnie wlewamy szklankę jogurtu naturalnego. Kolejnym składnikiem do dodania jest kiwi, którego nie powinno się obierać (największe źródła wartości odżywczych znajdują się pod skórką), ale należy pokroić na małe kawałki. Następnie obieramy i kroimy banana. W zależności od upodobań można dodać inne składniki urozmaicające smak.

Kiedy wszystkie składniki mamy w blenderze, zamykamy go i miksujemy.

Alternatywą dla zwykłego mleka może być smaczne i pożywne mleko migdałowe. W jaki sposób je przygotować samemu?

Mleko migdałowe nie zawiera laktozy, czyli czynnika alergizującego, nie zawiera tłuszczów nasyconych i ma mniej cukru niż mleko krowie. Jest świetnym rozwiązaniem dla osób wrażliwych na nabiał. Kolejnym plusem jest szerokie zastosowanie – może być dodatkiem do śniadania lub na przykład zastępować jogurt lub kefir w koktajlach.

Składniki:
migdały
woda mineralna
kakao

Do smaku można również wykorzystać:
wiórki kokosowe
sezam
miód
syrop z agawy

Sposób przygotowania (1 litr):
Migdały wcześniej należy zalać wrzątkiem i odstawić na kilka godzin. Od ich wrzucenia (razem z wodą) do blendera rozpoczynamy przygotowanie napoju. Następnie dodajemy wody mineralnej. Na szklankę migdałów powinno się wlać do blednera od pół do litra wody, w zależności od tego, jakiej intensywności ma być mleko.

Całość zamykamy i miksujemy. Przed odcedzaniem można do blendera wsypać dodatki smakowe, jak np. kakao. Zamykamy blender i mielimy na najwyższych obrotach.

Ostatnim krokiem jest przesączenie, które można wykonać przez gąbkę, czy też przez gazę. Z pozostałości zmielonych migdałów można przygotować pastę.